1
REGISTRUOKITE EL.
VARDĄ
2
PASIRINKTI
HOSTINGO PLANĄ
3
Interneto svetainių
kūrimas

E-vardų, domenų registracija

Užregistruoti e-vardą nėra sudėtinga.

Tai galima padaryti išsirinkus juos mūsų automatizuotoje sistemoje bei atlikus apmokėjimą naudojantis e-bankininkystę arba susisiekus su mūsų vadybininkais įprastais būdais – e.paštu arba telefonu, kurie nurodyti teksto pabaigoje.

Pasirinkti teisingą e-vardą su kiekviena diena darosi vis sunkiau. Sudėtinga ne todėl, kad trūksta žodžių, bet todėl, kad per laiką susiformavo tam tikros e-vardų kūrimo taisyklės.

Šaltiniai teigia, kad registruojant e-vardą reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jis būtų :

  • Kiek įmanoma trumpesnis;
  • Įskaitomas ir lengvai įsimenamas;
  • Nepainus ir nedviprasmiškas;
  • Lengvai užrašomas;
  • Nusakytų įmonės ar asmens veiklą.

Taip pat galima pasimokyti iš svetimų klaidų. Jei galite, nedarykite to:

  • Jei e-vardas susideda iš dviejų žodžių nenaudokite brūkšnio, nes taip atvesite klientą tuos pačius raktinius žodžius savo varde naudojančiam konkurentui. Taip pat sudurtiniai žodžiai negali turėti tų pačių jungiamųjų raidžių pvz.: puikussodas.lt  - renkant pavadinimą klaviatūra, tos dvi „s“ dažnai  sutampa į vieną ir lankytojas nepasiekia jūsų interneto svetainės.
  • Jei galite, nenaudokite skaičių, nebent jie yra jūsų įmonės pavadinimo, prekės ženklo dalis.
  • E-varde nebūtina ir nereikia naudoti savo juridinio statuso pirmųjų raidžių AB, UAB, VšĮ, IĮ ir t.t.
  • Etiketas ir teismų praktika turėtų atgrasinti jus naudoti svetimų įmonių pavadinimus ir prekės ženklus.

Išsirinkus tinkamą vardą, reikia nesuklysti ir pasirenkant jo galūnę. Lietuvoje veikiančios įmonės ar pavieniai asmenys, vienareikšmiškai, turėtų siekti registruoti .LT galūne papuoštus e-vardus. Jei jūsų veikla orientuota į užsienį, tikrinkite, ar laisvas jūsų vardas su pasaulio rinkose pripažinta .COM galūne arba žemyną nurodančia .EU galūne.  Mūsų patirtis rodo, kad įmonės registruoja savo vardus praktiškai visų šalių, kuriose vykdo veiklą galūnėmis. Pvz: .RU, .LV,.EE,  taip siekdamos neprarasti pozicijų tarp tos šalies paieškos sistemomis besinaudojančių potencialių klientų.

Ar žinote, kad...?

Jau kuris laikas galima registruoti e-vardus su lietuviškais rašmenimis. Tokia galimybė e-vardais registruoti leidžia daugiau gražių, Lietuvos liaudžiai atpažįstamų žodžių. Tiesa, yra grėsmė. Ilgas lietuviškų rašmenų nebuvimas e-varduose suformavo nuomonę, kad jų ten ir negali būti. Žiūrint į perspektyvą, reikia manyti, kad žmonių įpročiai keisis, o ir Google stipriau atsižvelgs į lietuviškais rašmenimis užrašytus e-vardus, kurių, jei pastebėjote, mes stengiamės nebevadinti „domenais“ nors tai ir yra tas pats.

Reikia pagalbos užregistruojant arba pasirenkant e-vardą? Drąsiai rašykite mums e.paštu: info@webas.lt arba skambinkite telefonu: 

up